Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Cesta za velkou louži.

O Peru jsme se zajímali už delší dobu, tak jsme si řekli proč se tam taky nepodívat. No a když už budeme v Peru tak by jsme mohli zajet taky do Bolívie a Ekvádoru. Po návštěvě cestovatelského festivalu Kolem světa bylo jasno. Začali jsme shánět potřebné informace o dopravě, očkování a pobytu.

Vše se dá načíst na internetu v knihovnách a průvodcích. Z každého jsme čerpali dle možností. Přeci jenom je lepší mít s sebou nějaké info a tak jsme si zakoupili dva průvdce a to o Peru a Ekvádoru. Co se týká Bolívie tak jsme se rozhodli navštívit městečko La Paz a solné jezero Salar de uni. Jelikož jsou zde teď politické nepokoje uvidíme až a místě kam se dostaneme. 

Cesta po Peru:

Mapa předpokládaných bodů, které hodláme navštívit (pouze orientační, vše budeme operativně měnit dle daných podmínek)

Obrazek

V pátek přilétáme do Limi zde se rozkoukáme a zregenerujeme po cestě. 

Druhy den vyrazime do Ekvadoru s pokusem sehnat vylet na galapagy, dale hodlame navstivit Quito a nekterou z mistnich sopek. Take by jsme chteli kouknout na plaze v oblasti Guyagiulu kde by mela byt dobra koupacka. Vyhledem k nepokojim v Amazonii www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp mozna dame prales z Ekvadorske strany. Jeste uvidime dle situace na miste. Po te navrat do Peru, kde by jsme chteli navstivit Pisco, Atacama, Islas Ballestas, Nazca a okolí, pohřebiště Chauchilla, Huascaránu (6768 m n.m.), Arequipy, Canon Colka a kondoři. Zbytek doplnime.

 

Náhledy fotografií ze složky